Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Roderick Galdes MP

Partit Laburista - L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)

Roderick Galdes MP
Ministru għall-Akkomodazzjoni Soċjali u Affordabbli
Indirizz Elettroniku roderick.galdes@gov.mt

Electoral History

L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 09.07.2004
Ġurament tal-Ħatra: 12.07.2004
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017
Karigi
Segretarju Parlamentari għall-Biedja, Sajd u Drittijiet tal-Annimali - 13.03.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022
Karigi
Segretarju Parlamentari għall-Akkomodazzjoni Soċjali - 09.06.2017
Waqqaf: 15.01.2020
Ministru għall-Akkomodazzjoni Soċjali - 15.01.2020
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022

Distretti Elettorali

L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)
Ġie elett: 26.03.2022
Karigi
Ministru għall-Akkomodazzjoni Soċjali u Affordabbli - 30.03.2022

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew