Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Christopher Fearne MP

Partit Laburista - It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)

Christopher Fearne MP
Ministru għas-Saħħa

Electoral History

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Ġie elett: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017
Karigi
Segretarju Parlamentari għas-Saħħa - 02.04.2014
Waqqaf: 28.04.2016
Ministru għas-Saħħa - 29.04.2016
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 03.06.2017
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022
Karigi
Ministeru għas-Saħħa - 09.06.2017
Deputat Prim Ministru u Ministru għas-Saħħa - 14.07.2017
Waqqaf: 15.01.2020
Kap tal-Kamra - 15.07.2017
Deputat Prim Ministru u Ministru għas-Saħħa - 15.01.2020
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022

Distretti Elettorali

L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.03.2022
Karigi
Deputat Prim Ministru u Ministru għas-Saħħa - 30.03.2022

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew