Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Karol Aquilina MP

Nationalist Party - Fourteenth Legislature (2022 - )

Karol Aquilina MP
E-mail Address karol@karolaquilina.mt

Electoral History

Thirteenth Legislature (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 21.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017
Dissolution of Parliament: 20.02.2022

Electoral Districts

Fourteenth Legislature (2022 - )
Elected on: 12.04.2022

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament