Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Clayton Bartolo MP

Partit Laburista - Thirteenth Legislature (2017 - )

Clayton Bartolo MP
Minister for Tourism and Consumer Protection
E-mail Address clayton.bartolo@gov.mt

Electoral History

Thirteenth Legislature (2017 - )
Elected on: 20.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017
Positions
Parliamentary Secretary for Financial Services and Digital Economy - 15.01.2020
Ceased: 23.11.2020
Sworn in as Minister for Tourism and Consumer Protection - 23.11.2020

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament